Telefon: +48 502 893 537
Poznaj nas

O GAB

GDAŃSKA AKADEMIA BANKOWA

Gdańska Akademia Bankowa jest jednostką Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, której misją jest realizacja szkoleń.

Powstała w ramach IBnGR w 1992 r.

GAB wpisana jest do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 71850.

Do tej pory zrealizowała setki kursów, szkoleń, seminariów i studiów doktoranckich m. in. z dziedzin: organizacji i zarządzania, w tym zarządzania kadrami, bezpieczeństwa operacyjnego, zarządzanie sprzedażą produktów finansowych, działalności kredytowej, obsługi transakcji handlu zagranicznego, bankowości inwestycyjnej, prawa w działalności gospodarczej czy kursów maklerskich.

W różnych formach szkoleń, warsztatów i seminariów organizowanych przez Gdańską Akademię Bankową wzięło udział ok. 33000 przedstawicieli z ponad 250 krajowych i zagranicznych instytucji finansowych, przedsiębiorstw i innych instytucji.

GAB obecnie skupia się na pięciu podstawowych dziedzinach: innowacje, nowe technologie, zrównoważony rozwój, finanse i ubezpieczenia.

Tematy te ściśle korespondują z przestrzeniami poruszanym w ramach Kongresu Obywatelskiego – miejsca wykuwania idei dla Polski, który jest sztandarowym projektem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

SZACUNEK DLA PRZESZŁOŚCI

Dzisiejsze poukładanie świata – reguły i normy – nie wzięły się znikąd i są efektem doświadczeń wielu pokoleń. Zmieniając siebie i otaczającą nas rzeczywistość warto mieć na uwadze, iż nie zawsze dostrzegamy wszystkie blaski i cienie proponowanych zmian. Nim dokonamy reorganizacji warto przemyśleć dlaczego coś zostało tak, a nie inaczej zaprogramowane – pozwoli to uniknąć wielu pułapek i błędów.

ROZUMIENIE TERAŹNIEJSZOŚCI

Obecny świat, m. in. ze względu na wysokie nasycenie technologiami, stał się niezwykle skomplikowany – specjaliści z różnych dziedzin nie są w stanie zrozumieć siebie nawzajem. Toteż potrzeba nam coraz więcej syntetycznego myślenia i holistycznego spojrzenia by wyciągać prawidłowe wnioski. My hołdujemy właśnie takiemu całościowemu spojrzeniu.

DZIAŁANIE Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

To co ma sens na krótką metę niekoniecznie sprawdzi się w dłuższej perspektywie. O skutkach decyzji podejmowanych dziś warto myśleć w kategorii oddziaływania na nasze dzieci i wnuki. Pozwoli to uniknąć wielu rozczarowań w przyszłości.

Innowacje, technologie, cyfryzacja

Nasz świat jest coraz częściej wzburzany jest przez kolejno następujące fale innowacji technologicznych. Powszechna cyfryzacja wsparta sztuczną inteligencją silnie przenika wszystkie dziedziny naszego życia. Pomagamy zrozumieć i okiełznać te zjawiska, tak by zamiast obciążeniem stały się katalizatorem rozwoju nas samych i naszych organizacji.

Zrównoważony rozwój

Zasoby ziemi są ograniczone i kontynuacja pionierskiej gospodarki rabunkowej rychło doprowadzi nas do globalnej katastrofy. Musimy nauczyć się żyć w zgodzie z naturą poszerzając naszą świadomość i tradycyjne spektrum ekonomii o nowe kategorie. Pomagamy zrozumieć ten nowy świat i się w nim dobrze odnaleźć.

Zielone finanse

Nowe wyzwania wymagają nowych reguł finansowania i tak też zmieniają się globalne zasady alokacji środków. Instytucje finansowe – i to zarówno publiczne (Unia Europejska) jak i prywatne (banki) coraz częściej warunkują swoje zaangażowanie nie tylko kalkulacją ekonomiczną, lecz oddziaływaniem na środowisko. Naszą misją jest dobrze rozumieć te zjawiska i – w tych nowych warunkach – pomóc sprawnie pozyskiwać finansowanie.

    Zapisz się na szkolenie

      Zapisz się na kurs